MDDr. Jana Přibylová

Zubní lékařka

Po gymnáziu se specializací na matematiku jsem se dlouho rozhodovala, jakou si vyberu vysokou školu. Nakonec jsem zvolila zubní lékařství. A bylo to dobře. Zubní lékařství pro mě spojuje tři důležité substance – teoretickou znalost, manuální zručnost a práci s lidmi. Baví mě neustále se zdokonalovat a rozšiřovat svoje znalosti. Ráda za sebou vidím kus dobře odvedené práce. Možnost pomoci tím druhým povyšuje pro mě tuto práci na radost a důležitou část sebenaplnění.

Považuji se za pracovitého a snaživého člověka, který by se chtěl uplatnit v soukromém sektoru orientujícím se na trendy v moderní stomatologii. Hledám práci v příjemném kolektivu, který pro mne bude inspirací a pomůže mi v profesním rozvoji. V budoucnu bych se ráda ubírala cestou konkrétní specializace. S ohledem na okolnosti se snažím vyvažovat profesní a osobní život.

Jana Přibylová - ZnamyLekar.cz

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI:

Zubní klinika Ascendent, zubní klinika Skydent v Brně 2012 – 2014

V obou případech jsem asistovala nebo sledovala ošetřování pacientů. Jednalo se o velmi profesionální a moderní ošetření v použitých technikách (stomatologický mikroskop, CAD/CAM) a přístupu k pacientům. Líbila se mi zejména oboustranná spokojenost a estetika výsledného ošetření.

Soukromá ordinace praktického lékaře – administrativní činnost 2013, 2014

Průběžná pomoc při základních úkonech nutných pro chod ordinace praktického lékaře – vykazování výkonů pojišťovnám, pravidelná kontrola plnění smluv preventivního lékařství.

Soukromá stomatologická ordinace 2011 – 2013

V začátcích studia jsem zde prováděla jednodušší výkony v oblasti chirurgie (extrakce, konzervační ošetření, postupy na snímací náhrady). Asistovala jsem při složitějších výkonech (resekce, prohloubení vestibula a zavádění implantátů).

Stomatologická klinika Aldenta 2014 – 2015

Od října 2014 do března 2015 jsem chodila na praxi k MUDr. Kovářové, kde jsem samostatně pracovala ve své ordinaci. Ošetřovala jsem akutní pacienty, včetně dětských, prováděla vstupní prohlídky a dále stanovovala terapeutický plán.

Zubní klinika Addent, Filident 2014

Několik týdnů předpromoční praxe. Ošetřovala jsem samostatně veškeré objednané pacienty. Prováděla jsem konzervační, protetické i endodontické ošetření.

Zubní oddělení kuřimské věznice – praxe 2014

Příležitostné praxe v průběhu semestru a následná letní praxe. Během 7 týdnů jsem nahlédla do každodenního provozu ordinace. Celkem jsem ošetřila zhruba 200 pacientů pod dohledem zubní lékařky. Samostatně jsem prováděla konzervační sanace chrupu (od výplní amalgámových po kompozitní dostavby zubů), extrakce, endodontické ošetření zubů a protetika (broušení zubů na můstky i na korunky, postupy na snímací náhrady).

Zubní pohotovost v úrazové nemocnici, Brno – praxe 2013, 2014

Několikrát do měsíce jsem pomáhala na pohotovosti, kde jsem řešila akutní stavy pod odborným dohledem. Jednalo se převážně o výkony: trepanace dřeňové dutiny a pročištění kanálků, extrakce a snímkování pacientů.

Zubní klinika SMILE FACTORY, Jakubská 2, Brno – od 2015

STUDIUM:

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity
obor zubní lékařství
předpokládané ukončení jarní semestr 2015
Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Kamenice 5, Brno

Gymnázium tř. Kpt. Jaroše, zaměření matematika

tř. Kpt. Jaroše 14, Brno

KURZY:

Endodoncie, MUDr. Lacina
Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem Implantologický kongres
Pražské dentální dny